O nás

Jaroslav Tůma

S argentinským tangem se setkal v roce 2004 a začal ho studovat především pod vedením Julia Martíneze. Prahl však po větší intenzitě a nevynechal jedinou příležitost naučit se něco nového u jiných učitelů. Velkým zlomem v jeho studiu tanga byla první návštěva studia Rodolfa Dinzela v Buenos Aires v roce 2005. Zde našel směr svého osobního tanga a během několika dalších návštěv v příštích letech se zde zdokonaloval v tangu i po pedagogické stránce.

Marianna Arzumanova

Vystudovala Ruskou akademii divadelního umění v Moskvě. Ihned po akademii hrála v Moskevských divadlech. Po té co se přestěhovala do Prahy učila jevištní řeč a pohyb. Nyní připravuje divadelní představení s tématikou tanga, účastní se tanečních vystoupení, připravuje taneční choreografie a vyučuje tango s Jaroslavem Tůmou v rámci oficiálního zastoupení Dinzel Internacional v Čechách. V divadelních hrách ji nejvíce zajímalo spojení tance a hereckého umění. Tango si jí našlo v jejích prvních dvouch divadelních hrách a stalo se jí osudným.

Táňa a Jakub Šmejkalovi

Taneční i životní pár, který Tango Argentino skulo dohromady. Potkali se na semináři  tanga z cyklu „Tango – forma Života“ na kterém vyučoval Julio Martínez. Julio si záhy povšiml jejich zápalu a navrhl jim spolupráci ve vlastní taneční skupině. Svou pílí, ochotou znovu se vrátit k úplným základům a pravidelným tréninkem se za několik měsíců dostali na takovou úroveň, že mohli začít samostatně prezentovat jméno školy i na akcích pořádaných argentinskou ambasádou.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer